Кафедра розташована за адресою м. Харків, вул. Енгельса, 19, ауд. 213-220
тел. 712-42-32, e-mail tte_nniekt@ukr.net
На сьогоднішній час на кафедрі працює 8 співробітників:
- 2 професори - О. Д. Черенков, Н. Г. Косуліна;
- 2 доценти – П. О. Кравченко, Г. А. Ляшенко;
- 2 старших викладача - М. О. Чорна, Н. В. Полянова;
- 2 чоловік навчально-допоміжного персоналу – Т. О. Дьякова, К. С. Коршунов, Ю. В. Кусов, О. Гаркавенко.
Лабораторія електротехніки (корпус ННІ МСМ):
Лабораторія електроніки
Лабораторія метрології
На кафедрі викладаються наступні дисципліни:
- «Теоретичні основи електротехніки»;
- «Електроніка і мікросхемотехніка»;
- «Промислова електроніка»;
- «Електротехніка і електромеханіка»;
- «Електротехніка та електроніка»;
- «Загальна електротехніка»;
- «Теорія електромагнітного поля»;
- «Метрологія та стандартизація»,
- «КВП з основами метрології»,
- «Вимірювальна техніка»,
- «Метрологія і основи вимірювань»,
- «Технологія вимірювання і прилади».
На кафедрі навчаються студенти п’яти факультетів, проводяться усі види занять.
Навчальна робота кафедри будується з урахуванням найновіших досягнень науки і техніки. Вона включає програми для студентів стаціонару, факультету заочного навчання і слухачів ФПК. Колектив кафедри приділяє велику увагу методичному забезпеченню дисциплін, які читаються на кафедрі. Кожного року розробляються та видаються нові методичні розробки з виконання лабораторних, розрахунково-графічних та курсових робіт.
На кафедрі створені сприятливі умови для виконання та успішного захисту кандидатських та докторських дисертацій. Великий вклад в підготовку наукових кадрів внесли доктор технічних наук, професор Кучин Л.Ф. (8 докторів та 20 кандидатів наук), завідувач кафедри професор Свергун Ю.Ф. (під керівництвом захищено 3 кандидатські дисертації) та професор Черенков О.Д. (підготовлено 4 доктора і 15 кандидатів наук), професор Косуліна Н.Г. 3 кандидата наук
Робоче місце:
Відео "Лабораторна робота з ТОЄ на комп'ютерізованому робочому місці в системи Electronic Workbench"
Сумісний аналіз електричних кіл з реальних елементів або їх фізичних моделей поряд з одночасним їх моделюванням на комп’ютері дозволяє виявити похибки моделювання і отримати результати аналізу будь-якого складного електричного кола. Такий аналіз можна виконувати на робочому місці, розробленому та впровадженому в навчальний процес на кафедрі «Загальна електротехніка». Робоче місце складається з робочого стола, з розміщеним в ньому системним блоком до якого приєднані дві клавіатури, дві миші і дисплей. На столі розміщені дві стійки, на яких є декілька DIN-рейок для кріплення нульових шин, комутаційних апаратів, приладів і іншого обладнання. Дві полки призначені для розміщення вимірювальних приладів і іншого обладнання. До столу з тильної сторони кріпляться джерела живлення постійного і змінного струму. За допомогою обладнання, розташованого на DIN-рейках збирається досліджуване електричне коло з реальних елементів або їх фізичних моделей, до якого приєднуються джерела живлення і вимірювальні пристрої. За столом працюють два студенти, кожен з яких збирає задане викладачем електричне коло і проводить експериментальні дослідження. За допомогою програми Multisim виконується аналіз аналогічного кола на комп’ютері по черзі кожним з працюючих студентів. Результати досліджень можуть бути роздруковані на принтері.
Крім того можуть виконуватися розрахунки за допомогою програм MathCAD і MathLab. Комп’ютер дає можливість вести протоколи вимірювань, складати звіти про дослідження реальних і віртуальних кіл, а також зберігати складені схеми для довгострокового користування. Треба відзначити, що студенти працюють з електричними колами, напруга яких не перевищує 36 В.
Співпраця з іншими навчальними закладами:
Кафедра активно співпрацює з іншими навчальними закладами. Зокрема, має договір про співробітництво з Таврійським державним агротехнологічним університетом ТДАУ (м. Мелітополь) і Подільським державним агротехнічним університетом ПДАТУ (м. Кам’янець-Подільський)
Основні напрямки наукових досліджень кафедри:
- Теоретичний аналіз розподілення потужностей асиметричного трифазного динамічного навантаження в різних режимах роботи лінії при вхідному несинусоїдному навантаженні.
- Розробка принципів та методів створення екологічно чистих технологій підвищення врожайності сільськогосподарських культур на підставі впливу магнітного поля.
- Застосування фізичних факторів для первинної обробки сільськогосподарської сировини, яка використовується в промисловості.
- Застосування біоелектромагнітології в рішенні пріоритетних проблем медицини та сільського господарства.
- Держбюджетні тематики науково-дослідної роботи кафедри ТТЕ
- Електромагнітні і акустичні технології і пристрої для первинної обробки і дезинфекції вовни
- Електромагнітні технології і пристрої для дії на мікробіологічні об'єкти тваринництва
- Імпульсні електромагнітні технології і пристрої для знищення комах-шкідників в сільськогосподарському виробництві
- Електромагнітні технології і технічні системі лікування тварин
- Методи і пристрої діагностики біологічних об'єктів тваринництва і рослинництва
- Електромагнітні технології і технічні системи підвищення продуктивності біологічних об'єктів рослинництва